Medica Centrum Chodzież ma już rok

22 stycznia 2020

Dokładnie rok temu, w styczniu 2019 roku, po kilku latach przygotowań, w kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 13, otworzyłam placówkę medyczną oferując mieszkańcom Chodzieży i okolic możliwość skorzystania z konsultacji u wysokiej klasy lekarzy i innych specjalistów.

Jestem rodowitą Chodzieżanką i mimo, że w sprawach zawodowych odwiedzam inne piękne miejscowości w Polsce czy za granicą, to w temacie rozważań o swoim miejscu na ziemi jestem radykalna – Chodzież to moje miasto.

Nie lubiłam, gdy Chodzież postrzegana była jako prowincja , szczególnie w kontekście opieki zdrowotnej. Prowadząc od lat gabinet stomatologiczny, spotykam osoby, które cierpią z powodu różnych schorzeń. Tu nie da się pocieszyć, choroba sama nie minie. Trzeba działać, szukać możliwości wyleczenia – to walka o nasze samopoczucie, a nawet, po prostu o życie.

Zdrowie jest najważniejsze. Dostanie się do wielu lekarzy było dotychczas bardzo utrudnione, wiązało się z utratą całego dnia na uciążliwe dojazdy do odległych miast. Postanowiłam to zmienić.

Leczenie to moja pasja – od dziecka wiedziałam co chcę i będę robić. Dlatego moja przychodnia musi być placówką, w której pracują ludzie mający podobne do mnie postrzeganie swojej pracy i świata.

Planując stworzenie przychodni, wiedziałam, że ma to być placówka medyczna, w której pacjent czuje się bezpiecznie i komfortowo. W której lekarze mają mieć dobre warunki pracy i nie muszą pracować pod presją, ponieważ mogą poświęcić pacjentowi tyle czasu ile tego wymaga dana sytuacja i skupić się na skutecznym leczeniu.

W gabinetach lekarskich Medica Centrum Chodziez przyjmują: kardiolog, neurolog, endokrynolog, ortopeda, reumatolog, pulmonolog, psychiatra, psycholog, psycholog dziecięcy, logopeda, dietetyk, fizjoterapeuta, chirurg szczękowo- twarzowy, stomatolog.

Planuję również podjąć współpracę z urologiem, dermatologiem, diabetologiem.

W rocznicę otwarcia, dumna, stwierdzam, że zaufali nam nie tylko mieszkańcy Chodzieży, Budzynia, Margonina, Szamocina, Ujścia, Kaczor, Rogoźna i okolicznych miejscowości. Docierają również do nas pacjenci z bardziej odległych miast jak: Piła, Wągrowiec, Złotów, Czarnków, Trzcianka, Wałcz, a nawet … Poznań.

Cieszę się, ponieważ przede mną kolejny ważny etap rozwoju przychodni. Szczegółów jeszcze nie zdradzam, ale zakładam, że już wkrótce będę mogła o tym poinformować, zarówno na stronie www.medicacentrumchodziez.pl i oczywiście na Facebooku, na którym mamy już tak liczne grono osób obserwujących, za co wszystkim bardzo dziękuję!

Lek. stom. Lucyna Kowzan, właściciel Medica Centrum Chodzież.

Facebook Medica Centrum Chodzież YouTube Medica Centrum Chodzież